Modyfikacje

Oczywistym jest iż producent wprowadzając na rynek swój nowy produkt, ma pewne założenia projektowe co do urządzenia które ma finalnie powstać. Niestety w czasie tego etapu tworzenia idzie on na pewne kompromisy które są podyktowane czystą ekonomią i powtarzalnością produkcji. Założenia takie doprowadzają do degradacji dźwięku w skali mikro-detali oraz ograniczeniu dynamiki czy przestrzenności przekazu...dźwięk brzmi wtedy bardzo technicznie, dopiero kiedy porównujemy posiadany przez nas system do urządzeń zbudowanych lub zmodyfikowanych bezkompromisowo, zdajemy sobie sprawę jak długą drogę mamy jeszcze do przejścia.

Modyfikacja sprzętu audio to złożony i czasochłonny proces który wymaga od modyfikującego ogromnego doświadczenia popartego wiedzą o wzajemnym oddziaływaniu poszczególnych bloków urządzenia. Sygnały audio są niesamowicie złożone, składają się z szerokiej gamy częstotliwości i amplitud o wielu poziomach, dlatego właściwy dobór komponentów to podstawa sukcesu. Przystępując do modyfikacji mamy pełną świadomość tego co robimy i jakie efekty ona przyniesie. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz świetnie zaopatrzonemu magazynowi w komponenty wysokiej jakości możemy zaoferować Państwu obsługę na najwyższym poziomie.

Specjalizujemy się w modyfikacjach urządzeń Audio, takich jak:

 • Odtwarzacze CD
 • Odtwarzacze DVD
 • Transporty
 • Przetworniki C/A i A/C
 • Rekordery CD / MD / DVD
 • Przedwzmacniacze
 • Wzmacniacze stereo i wielokanałowe
 • Końcówki mocy
 • Amplitunery stereo / kina domowego
 • Kolumny

Dostępne w naszej firmie modyfikacje, to między innymi:

 • Lepsza sekcja zasilania (Montaż wydajniejszego bloku zasilacza oraz lokalnych stabilizatorów)
 • Modyfikacje stopni wejściowych (Pre-Amp) w kierunku poprawy jakości brzmienia
 • Modyfikacja stopni końcowych
 • Zmiana charakterystyki pracy wzmacniacza w kierunku klasy A
 • Możliwość zabezpieczenia sprzętu przed wyładowaniami atmosferycznymi
 • Na życzenie montaż gniazda IEC (Co uwalnia nas od stałego kabla zasilającego)
 • Wymiana okablowania wewnątrz urządzenia w celu poprawy jakości sygnału oraz zwiększenia odstępu sygnału od szumu
 • Zmiana kolorystyki podświetlenia płyty czołowej wyświetlacza i poszczególnych klawiszy funkcyjnych
 • Montaż absorberów drgań
 • Montaż efektywniejszego chłodzenia w newralgicznych miejscach urządzenia

Na życzenie klienta wykonujemy zdjęcia przed modyfikacją oraz po niej, tak aby mógł on sobie porównać jakie zmiany nastąpiły w topologii modyfikowanego urządzenia. Oczywiście pewne aspekty zmian są tajemnicą naszej firmy. Po ukończeniu prac klient otrzymuje także Certyfikat modyfikacji przeprowadzonej w naszej firmie (forma pisemna lub pdf). Aby utrzymać wysoką jakość usług oraz modyfikować urządzenia audio zgodnie z parametrami zalecanymi przez producenta, których przekroczenie groziłoby uszkodzeniem sprzętu czy zmianą parametrów w kierunku niebezpiecznej dla niego granicy (Safe Operating Area), stosujemy wysoko selekcjonowane komponenty oraz wygrzewamy sprzęt przez nawet kilkadziesiąt godzin poddając go w tym czasie szczegółowym pomiarom w naszym laboratorium. Staramy się przy tym prowadzić klienta krok po kroku oferując mu rozwiązania najlepsze w jego przypadku, wykorzystując maksymalnie potencjał urządzenia poddanego modyfikacji.

Budujemy też urządzenia od podstaw będące naszą własną manufakturą i pomysłem, wizualnie i brzmieniowo nie odbiegają klasą od tych fabrycznych a kosztują ułamek ich ceny. Nasza ideologia i dążenie do celu powodują że nasze produkty stanowią bezkompromisową klasę Hi-End.

Komponenty które stosujemy


Rezystory

Rezystory jakie stosujemy to wysoko-selekcjonowane elementy o wąskiej tolerancji sięgającej nawet 0,06 %, oraz minimalnej reaktancji która daje o sobie znać przy wyższych częstotliwościach. Rezystor to podstawowy element obwodów elektronicznych, który bywa niedoceniany przez wielu elektroników..., ale nie przez nas!


Kondensatory

Kondensator to bardzo ważny element z punktu widzenia toru audio, jego wpływ na charakter dźwięku jest spory. Dlatego stosujemy wyłącznie referencyjne podzespoły takich marek jak:

Nichicon ELNA Sanyo BC-Components WIMA Jamicon Rubycon
Fine gold For Audio Os-Con
Muse ES Silmic
Muse KZ Starget
Series KW Cerafine
Uchwyty do kondensatorów

W przypadku kondensatorów o bardzo dużych pojemnościach stosujemy uchwyty mocujące które stabilizują je w płaszczyźnie pionowej oraz stanowią solidną podstawę montażową dla nich


Mostki prostownicze

Mostki prostownicze które stosujemy to elementy (Fast recovery) o dobrych parametrach dynamicznych i znikomych stratach, które świetnie sprawdzają się w zasilaczach dla aplikacji audio


Tranzystory

Tranzystory przedstawione na naszych zdjęciach to nowoczesne i sprawdzone konstrukcje o bardzo dobrych parametrach i dużej wytrzymałości na stany nieustalone i przeciążenia. Są to elementy które mają niskie szumy przełączania i wysokie pasmo przenoszenia w całym zakresie mocy. Na samej górze zdjęcia znajdują się bardzo dobre drivery 2SA1930 i 2SC5171 od Toshiby.

Poniżej widzimy odpowiednio:
2SA1943 i 2SC5200 Toshiba
2SA1962 i 2SC5242 Toshiba
TTA0001 i TTC0001 Toshiba
TTA0002 i TTC0002 Toshiba

Na samym dole widzimy potężne tranzystory firmy Sanken Electric.

2SA1216 i 2SC2922
2SA1494 i 2SC3858


Wzmacniacze operacyjne

Wzmacniacz operacyjny pojawił się w latach sześćdziesiątych 20-wieku. Jest to element który możemy zakwalifikować jako aktywny człon toru sygnałowego audio i ma on ogromny wpływ na jakość dźwięku. Dobór i właściwa aplikacja wzmacniacza operacyjnego skutkuje wysoką dynamiką i rozdzielczością dźwięku. Stosujemy ultraprecyzyjne wzmacniacze niskoszumne specjalnie zaprojektowane do zastosowań w zaawansowanych systemach audio o profesjonalnych parametrach.

Bazujemy tylko i wyłącznie na komponentach takich producentów jak:

Burr Brown, Analog Devices, Maxim, Texas Instruments, Linear Technology, National Semiconductor


Przekaźniki

Przekaźniki to elementy które w sprzęcie audio służą głównie do przełączania sygnałów, zarówno tych niskopoziomowych jak i wysokopoziomowych.

W zależności od aplikacji stosujemy sprawdzone konstrukcje takich producentów jak:

OMRON, Takamisawa, CP-CLARE, NEC, Nais, Original, DEC, Tyco Electronics

Są one wykonane z najwyższej jakości materiałów. W szczytowych modelach konstrukcja styków to Ag platerowane Au, a ich wytrzymałość jest szacowana relatywnie na 1 000 000 załączeń!


Transformatory

Transformator to element który dostarcza energii zasilanemu urządzeniu. W dużej mierze od jego parametrów zależy charakter pracy zasilanego urządzenia..., nieważne czy jest to wzmacniacz dużej mocy pracujący w klasie A czy odtwarzacz CD. Lecz moc to nie jedyny wyznacznik dobrej jakości, ważna jest też duża wydajność prądowa i niska impedancja źródła zasilania, oraz minimalne pole rozproszenia. Transformatory przedstawione na naszych zdjęciach spełniają te wymagania w 100%.


Radiatory

Profile chłodzące jakie stosujemy to konstrukcje zdolne rozpraszać dużą moc cieplną, tak aby parametry urządzenia pozostały w normie. Używamy różnego rodzaju radiatorów w zależności od aplikacji w jakiej mają być stosowane..., począwszy od wzmacniaczy pracujących w czystej klasie A, aż po np. lokalne stabilizatory napięcia w których producenci "zapominają" o właściwym ich chłodzeniu, czy też robią to z premedytacją aby skrócić żywotność urządzenia.


Wentylatory

Nie jesteśmy zwolennikami wymuszonego chłodzenia w postaci wentylatorów, zwłaszcza w aplikacjach audio z powodu hałasu jaki generują podczas pracy..., dlatego poszukiwaliśmy optymalnego rozwiązania w postaci wentylatorów o bardzo małych szumach a zarazem dużej wydajności. Firmy Nidec oraz Sunon spełniły nasze oczekiwania, stąd też stosujemy praktycznie tylko ich konstrukcje.


Absorbery drgań

W newralgicznych miejscach stosujemy absorbery drgań które są przystosowane do montażu w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej zachowując przy tym rewelacyjne właściwości tłumiące nawet podczas dużych zmian temperatur wewnątrz urządzenia.