Procedura wysłania sprzętu do nas

Przeszło 85% naszych klientów jest z poza województwa Opolskiego i nie mają oni możliwości dostarczenia nam urządzenia osobiście. Dlatego też uruchomiliśmy usługę "door2door" polegającą na odebraniu od naszego klienta urządzenia za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS / DHL z którą mamy podpisaną umowę, przy czym klient nie musi nawet wychodzić z domu aby załatwić wszelkie formalności z tym związane. Każdą przesyłkę ubezpieczamy na czas transportu, chyba że klient nie wyrazi na to zgody (wówczas koszty spedycji przesyłki są niższe). W przypadku jakichkolwiek strat od razu jest spisywany protokół uszkodzenia. Zapraszamy także do zapoznania się z zasadami właściwego pakowania dostępnymi w regulaminie firm spedycyjnych UPS / DHL, tak aby transportowane urządzenie było jak najmniej narażone na uszkodzenia w transporcie. Jeśli posiadamy oryginalny karton to należy go wykorzystać tak aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń / strat.

Procedura dostarczenia urządzenia do siedziby naszej firmy jest następująca:

  • Klient informuje nas, mailowo o urządzeniu jakie chce do nas przysłać, a następnie dokładnie pakuje sprzęt zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, a najlepiej w oryginalny karton ze styropianowymi absorberami, jeśli takowy posiada.
  • W ciągu maksymalnie kilku godzin od złożenia zamówienia, nasz klient otrzymuje mailowo dowód nadania który drukuje w dwóch egzemplarzach. Pierwszy wręcza kurierowi podczas odbioru przez niego przesyłki, a drugą kopię pozostawia sobie jako dowód nadania przesyłki do nas.
  • Następnie wysyłamy kuriera pod podany przez klienta adres w dogodnych dla niego godzinach odbioru.


* Dla klientów z poza województwa Opolskiego diagnostyka urządzenia w naszej firmie jest bezpłatna.Jedynym kosztem jaki ponosi jest opłata za spedycję przesyłki lub osobiste dostarczenie urządzenia do nas.W przypadku osobistego dostarczenia prosimy o wcześniejszy kontakt w celu umówienia się na określony termin.

* Koszty spedycji w naszej firmie wynoszą odpowiednio:

  • Przesyłka Kurierska DHL + Pakiet ubezpieczenia na kwotę 5000 zł: cena 32zł (koszt przesyłki w jedną stronę)
  • Przesyłka kurierska UPS (Nieubezpieczona): cena 39zł (koszt spedycji przesyłki w jedną stronę)
  • Przesyłka kurierska UPS + Pakiet ubezpieczenia na kwotę do 5000zł: cena 46zł (koszt spedycji przesyłki w jedną stronę)
  • Przesyłka kurierska UPS + Pakiet ubezpieczenia na kwotę 5000~20000zł: cena 82 zł (koszt spedycji przesyłki w jedną stronę)

Jeśli klient nie zgłosi się po odbiór swojego urządzenia przez okres 4 miesięcy od momentu dostarczenia, to wówczas sprzęt ulega przepadkowi i jest uznawany jako porzucony przez właściciela w rozumieniu art. 180 kc oraz na podstawie art. 181 kc nabywa przez jego objęcie w posiadanie samoistne.